sobota, 19 lipca 2008

Czyżby telewizja tylko przez Internet za parę lat w UE?

Czyżby telewizja za parę lat była tylko przez Internet? Według doniesień prasowych ma tak właśnie być, jak podaje IDG.PL:

"Unia Europejska wydała 19 milionów euro na dotację, dzięki której ma powstać protokół P2P umożliwiający strumieniowe przesyłanie telewizji w Internecie. Pozwoli on na wyeliminowanie transmisji wykorzystującej fale elektromagnetyczne rozchodzące się w powietrzu (satelity, nadajniki naziemne)."

Brzmi dość ciekawie, odejdziemy w końcu od telewizorów opartych na infrastrukturze kineskopowej i będziemy mieć przed oczami LCD-ki, albo też plazmy, a to wszystko z kolei podłączone do jednego gniazdka, z którego mamy pociągnięty Internet, ale czy tak się stanie, to nie wiadomo. Z tego co dobrze pamiętam do 2012 miała być wprowadzona telewizja cyfrowa w Unii, w pełnym tego słowa znaczeniu, ale jak spojrzałem na mapkę krajów UE, to jedynie Czechy z nowszych krajów, tkóej przystąpiły w 2004 r. się wyrobią z tymi założeniami. A Polska pewnie nadal będzie gnić w starym systemie, bo u nas wystarczających ku temu rozporządzeń wykonawczych nie wprowadzą... zobaczymy jak to będzie :-)

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: http://www.idg.pl/news/159516.html

Brak komentarzy: