czwartek, 24 lipca 2008

Wikipedia w formie drukowanej?

Jak donosi dziennik.pl - wikipedia.pl ma się ukazać w grudniu w formie drukowanej:

"Wikipedia szykuje się do pobicia niezwykłego rekordu. Jak dowiedział się DZIENNIK szykowana jest drukowana wersja popularnej internetowej encyklopedii, która będzie książką o największej w historii liczbie autorów. w indeksie wydawnictwa ma się znaleźć około 90 tysięcy nazwisk"

Jak dla mnie z jednej strony może i dobry pomysł, z drugiej zaś kompletny kretynizm, ponieważ tak obszerna drukowana wersja encyklopedii to kolejne powycinane drzewa w dżungli amazońskiej, czy jakimś innym obszarze naszego globu, a to nic dobrego.
Teoretycznie jak donosi dziennik.pl:

"Jednotomowa Wikipedia ma trafić do księgarni we wrześniu tego roku. Wolumin będzie kosztował zaledwie 19,95 euro. Za wykorzystanie nazwy "Wikipedia" w tytule Bertelsamnn zapłaci 1 euro od każdej sztuki książki. Pierwsze wydanie zaplanowano na około 20 tysięcy egzemplarzy. Jeśli okaże się ono sukcesem, firma nie wyklucza wznawiania i aktualizowania tytułu w kolejnych latach. "

Pewnie nie wiadomo jeszcze jak to będzie wyglądało, może się będzie drukować jeden egzemplarz i będzie fajnie, ale czas pokaże co z tego wyjdzie. Mi osobiście średnio się to podoba, jak tyle osób ma dostęp do internetu :)

Brak komentarzy: