sobota, 16 sierpnia 2008

Aktualizacja PR i tak dalej...

No właśnie. Aktualizacje w google, czyli to co pozycjonerzy lubią, albo też nie lubią za bardzo :) Takowa aktualizacja miała miejsce całkiem niedawno, tj. 2-3 tygodnie temu i jak widać w kolejnych odsłonach Wielki Brat Gugiel spojrzał dogłębnie w karkołomne przedsięwzięcia polskich i nie tylko pozycjonerów, tudzież spamerów i doszedł do wniosku chyba, że jednak systemy linków i sztuczne pompowanie stron www wyżej w wynikach tylko i wyłącznie w oparciu o takie systemy to mało etyczne przedsięwzięcie dlatego też będą one miały niższe pozycje.

Jako, że budowanie budowanie zapleczy to czasochłonne zajęcie, a co za tym idzie jest ono pewnie dość drogie, to na pewno coraz mniej osób będzie chciało się pałać owym fachem, no i idąc od nitki do kłębka, mniej będzie oferujących dobre usługi 'speców' od SEO.

Jak dla mnie jest to dobre posunięcie, które już co prawda miało wcześniej też swoje odsłony, ale dopiero po lekturze polskiego forum pozycjonerskiego nr1 tj. forum.optymalizacja.com doszedłem do wniosku, że działania Google przybrały w tym aspekcie na sile. Jedni się z tego cieszą (WHITE SEO specunie), inni nie (BLACK SEO 'pozycjonerzy'). Wcześniej także jak dobrze pamiętam powycinali conieco polskiego podziemia wikipediowego - tj. kopii lokalnych wikipedii, które służyły 'pozycjonerom' za zaplecza do nabijania punktów w systemach linków.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale to co się stało, jest dla mnie kolejnym dowodem, że nadchodzi mała rewolucja w tym zakresie, ciekawe jak się będzie prezentować :-)

Brak komentarzy: